Koncert Los Utřinos

Kolínské divadlo uzavřelo jarní sezónu roku 2023 koncertem kolínské kapely Los Utřinos 16.června v 19 hodin v divadelním klubu Scapino. Zakladatelem a frontmanem kapely je Jaroslav (Gumák) Dvořák, autor velké většiny písní repertoáru skupiny. Pozval jsem na koncert sestry Evu Svobodovou a Drážu Velíškovou. Sestra Eva o tom napsala:

Nikdy jsem o takové skupině neslyšela; ani v Kolínském Zpravodaji nebyl koncert uveden a tak jsme s Drážou šly a nelitovaly jsme. Vstupné bylo pouhých 50 Kč. Myslely jsme, že tam moc lidí nebude. Ale zmýlily jsme se. Už bylo plno a nebylo kam si sednout. Díky ochotným pořadatelům jsme za chvíli seděly, přinesli další židle k obsazenému stolu. Milan nám koupil drink, gin s tonikem. Nikdy jsem to nepila, ale byl dobrý. Vedoucím je pan Dvořák, který zpíval a hrál na kytaru. Hráli ještě dva další kytaristi a bubeník, který je doprovázel na valchu. Posledním byl pan Petr Mach, který hrál krásně na saxofon. Jejich repertoár se skládal z „blůz“ jak uváděl plakát. Všechny písně složil pan Dvořák, nejen hudbu, ale i texty, a vše bylo krásné. Hráli dvě hodiny s malou přestávkou, při které jsme se pozdravily s několika známými. Přišel za námi pan Mach, aby se ujistil, zda nelitujeme, že jsme přijaly pozvání od Milana. Na závěr hudebníci sklidili mohutný potlesk. Abych pravdu řekla, ani se nám nechtělo vstávat. Přídavky jsme si nevytleskali a tak nezbylo, než se rozloučit se známými a jít domů. Milan tam ještě zůstal, aby si pohovořil s hudebníky. Já to mám kousek, ale Dráža bydlí a sídlišti blízko plaveckého bazénu. Naštěstí byla krásná noc, takže jsme ani nespěchaly. Máme na co vzpomínat.

Zyth is a New-York-based gym focused on modern workout. From our inception in 2007, we have been serving with more than 10,000 customers.