Kronika

Jiráskovu Lucernu v kolínském Městském divadle uvedlo Divadlo pod Petřínem v sobotu 16.března.
Zobrazit více
Rozhovor MK s Ing Janem Horou, skautským vůdcem, o Sokole a skautingu.
Zobrazit více
V úterý 26. 9. 2023 jsme pořádali tradiční akci Sokol spolu v pohybu v rámci Evropského týdne sportu.
Zobrazit více
Na společném setkání v Památný den sokolstva v neděli 8.října v 17 hodin prezentoval kronikář Milan Kocourek přednášku na téma Sokol Londýn a sokolský vliv ve světě.
Zobrazit více
V letošním roce se konal již 25. ročník župního tábora.
Zobrazit více
Kolínské divadlo uzavřelo jarní sezónu roku 2023 koncertem kolínské kapely Los Utřinos
Zobrazit více
V Kolíně narozená náčelnice Tyršovy župy vystudovala geodézii a kartografii na stavební fakultě ČVUT v Praze.
Zobrazit více
Občas je v historiografii mimořádně obtížné určit konkrétní den a rok určité události, pokud to přímo nezapsal současník jako byli Herodotus,
Zobrazit více
Bratr Těšitel byl dlouhodobým starostou naší jednoty.
Zobrazit více
Každý rok si připomínáme výročí narození spoluzakladatele Československé republiky TGM.
Zobrazit více
Velký Strahovský stadion je co do kapacity 250,000 diváků (z toho 56,000 sedících) stále největším stadionem ve světě.
Zobrazit více
8.10. se na kolínském Kmochově ostrově konala slavnost na počest dvou významných výročí.
Zobrazit více
Spoluzakladatel Sokola Miroslav Tyrš se narodil 17.září 1832 jako syn panského lékaře Jana Vincence Tirsche na děčínském zámku.
Zobrazit více
V roce 2022 se konal již 24. letní dětský tábor župy Tyršovy.
Zobrazit více
Bratři a sestry s rodinami trávili mimořádně suché a horké léto s teplotami až tropickými a rozsáhlými požáry na severozápadním pohraničí ČR (Hřensko, atd.)
Zobrazit více
Mezi potomky skutečných hrdinů cvičící s námi je bratr Ing. František Chalupa.
Zobrazit více
Ve výborovně byla na stěnách také výstava fotografií a dokumentů z historie kolínského Sokola.
Zobrazit více
V pátek 24.6. byla také v kolínské sokolovně od 17 hodin pořádána Noc Sokoloven.
Zobrazit více
Zápisy této kroniky začínají záznamem o účasti TJ Sokol Kolín na akci Sokolské Brno ve dnech 10 - 12. června 2022.
Zobrazit více
Na základě doporučení sestry Evy Svobodové začinám psát Novou kroniku TJ Sokol Kolín.